Wideo pojawi się pokazać wykonania polskiego zakładnika w Pakistanie

DERA Ismail Khan, Pakistan – A grafiki wideo dostarczane do The Associated Press w niedzielę pojawił się pokazać wykonania polskiego inżyniera przez pakistańskich bojowników, którzy odbyli zmonopolizowanego go na więcej niż cztery miesiące.

Pakistan stwierdził wysyp porwania i ataki na obcokrajowców w ostatnich miesiącach, głównie obwiniani Al-Kaida i talibami bojowników próbuje zdestabilizować świeckiego rządu i ukarze go za wsparcie przez USA wojny prowadzonej w sąsiednim Afganistanie.

An American ONZ pracownik został uprowadzony w zeszłym tygodniu na granicy miasta Quetta w południowo-zachodni Pakistan. Policji powiedział niedziela były bada domniemanej grupy separatystyczne roszczenia odpowiedzialności.

W siedmiu minut wykonanie wideo wydaje pokaż zakładnikiem Polski, Piotr Stańczak, siedząc na podłodze towarzyszyło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Wyłącz aparat, a wojuj krótko angażuje go w rozmowie przed trzema innymi mu ściąć głowę. Jeden z mężczyzn hooded następnie zwraca się do kamery, obwinianiu Pakistanu do realizacji nie zgadzając się na ich żądań talibów do uwolnienia więźniów.

Jeśli potwierdzone, Stańczak śmierć wydaje się być pierwszym zabijania Zachodnioeuropejskiej zakładnikiem w Pakistanie od USA dziennikarz Daniel Pearl został ściął w 2002 roku.

Film wideo został podany do reportera Associated Press, w północno-zachodnim Pakistanie na dysku flash, przez pośrednika, który powiedział, że uzyskane z talibami. W AP wybrał nie rozpowszechniać obrazy z wykonania. Było jasne, czy została podana do innych mediów.

Pakistan rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Shahidullah Baig powiedział, że rząd “, o” istnienie wideo i dochodzenie.

Piotr Adamkiewicz, a rzecznik w polskiej ambasadzie w Islamabadzie, powiedział misji jeszcze nie widział kilka zdjęć z filmu. On powiedział, że pojawiły się pokazać Polski zakładnik jest zabite. “Jesteśmy myśli, że jest to (Stańczak), ale musimy poczekać do otrzymania pełnej biurokracji”, powiedział The Associated Press.

A rzecznik talibów w północno-zachodniej części Pakistanu powiedział sobota Zabili Stańczak, ponieważ rząd nieodebrane w terminie do uwolnienia 26 więźniów.

Zbrojnych mężczyzn Stańczak odciąga od jego samochodu na 28 września po zabicie trzech Pakistańczyków podróżujący z nim w pobliżu miasta Attock w północno-zachodnim Pakistanie, a anarchiczny regionu uważa się za możliwe kryjówki dla Osama bin Laden i innych przywódców Al-Kaidy.

Stańczak był pomiarów pól ropy naftowej i gazu dla Geofizyka Kraków, polski instytut geofizyki. Instytut powiedział na swojej stronie internetowej, że prowadzenie prac badawczych w Pakistanie w imieniu grupy Oil & Gas Development Company Limited lub OGDCL, a pakistańskie Oil Corporation. To powiedział, że zawiesza swoje prace po uprowadzeniu.

John Solecki, amerykańskiej ONZ urzędowych, została skonfiskowana II 2 w Quetta w Baluchistan prowincji jak on podróżował do pracy w biurach agencji ONZ uchodźcy nie. Jego kierowca został zastrzelony na śmierć.

Quetta głównego badacza Wazir Nasir Khan powiedział wcześniej nieznane grupy etniczne BALUCH separatystycznych zwany Baluchistan Zjednoczonego Frontu Wyzwolenia telephoned lokalnego dziennikarza soboty do roszczenia odpowiedzialność. Nie powiem, jakie grupy były wymagania.

“Jesteśmy energicznie się do sprawy,” powiedział Nasir AP.

Pakistan oparte Online International News Network cytowany rzecznik prasowy przodu jak mówi Solecki został porwany podkreślić BALUCH kampanii na rzecz niepodległości. Grupa zażądał uwolnienia 141 BALUCH kobiet rzekomo zatrzymanych przez władze pakistańskie oraz że ONZ “rozwiązać problem Baluchistan zgodnie z Konwencją Genewską”, powiedział.

On powiedział, że z przodu pierwszego porwania, ale ostrzegł innych wymagań, jeżeli nie zostały spełnione.

W naturalny gaz bogaty region jest domem dla długich lat rebelii, Zachodu, ale nigdy nie zostały skierowane wcześniej. W poprzednich latach, chiński techników pracuje nad różnymi projektami były kierowane w Baluchistan.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: